Spirala Strachu (2007)
Grudzień 1, 2018
Świąteczny Książę
Grudzień 2, 2018

Rodziny się nie wybiera (2018)

„Rodziny się nie wybiera” to najnowsza komedia Dany’ego Boona, znanego już z filmu „Jeszcze dalej niż północ”. Reżyser ten, jest znany z tego, że w swoich filmach przy pomocy dobrego humoru próbuje rozprawić się z powszechnymi stereotypami – tak dzieje się też w „Rodziny się nie wybiera”. Tym razem Dany rozprawia się z wzajemnymi uprzedzeniami mieszkańców wielkiego miasta i prowincji.

Utrata pamięci

Para rozchwytywanych wręcz projektantów wnętrz udziela wywiadu magazynowi o tytule „Paris Match”. Kiedy pada pytanie o rodzinę, Valentin rozkleja się. Opowiada o dzieciństwie, które spędził w sierocińcu – jak się jednak okazuje, jest to tylko medialna bajeczka. Tak naprawdę nasz bohater po prostu odciął się od krewnych z dalekiej północy. Niespodziewanie matka oraz brat z żoną i córką postanawiają go odwiedzić. Jednak, żeby się z nimi jakoś dogadać Valentin będzie wręcz potrzebował cudu – lub chociaż zderzenia z samochodem. W wyniku wypadku mężczyzna traci pamięć i zachowuje się tak, jakby znowu miał siedemnaście lat, kiedy jeszcze kochał się w swojej obecnej szwagierce. Główny bohater zapomina o paryskim obyciu, a na dodatek zupełnie nie poznaje ukochanej – Constance.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok